Şili

Üzüm

Şili Üzümü

Şili üzümü zengin bir A vitamini, C vitamini, B6 vitamini deposudur. Aynı zamanda potasyum, kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor ve selenyum gibi bir dizi önemli mineralin kaynağıdır. Üzümlerimiz Kuzey ve Orta Şili'deki çiftliklerimizde üretilmekte ve Şubat ile Mayıs ayları arasında tüketilmektedir. Şili üzümü ağırlıklı olarak Asya pazarına gönderilmektedir. İhraç edilen üzüm çeşitlerimiz Red Globe, Crimson, Thompson ve Autumn Royal'dir.

Şili Üzümü Siparişi

1. Talep

Şili'den üzüm almak isteyen müşterimiz konteyner bazında talebini bize iletir. Daha sonra talebin detayları hakkında görüşmeler yapılır.

2. Tedarik

Talep edilen ürün, üretici ve ihracatçılarla irtibata geçilerek araştırılmaya başlanır. Mevcut ürünlerin teknik analizleri ve yerinden alınmış örneklerinin fotoğrafları fiyatla beraber müşterimize iletilir. Ürünün beğenilmesi durumunda satış anlaşması imzalanır.

3. Teslim!

Müşterimiz anlaşmada belirtilen peşinatı (genelde %20'dir) ihracatçının hesabına aktarır. Ürün bizim ve Sağlık Bakanlığı yetkililerinin gözetimi altında konteynere yüklenip yollanır. Konteyner hedef limana ulaşmadan önce kalan miktar ihracatçıya ödenir ve gümrük dökümanları müşterimize ulaştırılır.

Şili Tarım İhraç Ürünleri