Şili

Serr Cevizi

Serr Cevizi

Serr türü yüksek iç ceviz randımanı ile ünlüdür. Serr’in iç ceviz randımanı ortalama %55-57 arasıdır. Bu oranın %61’e kadar çıktığı da gözlenmiştir. Serr’in iç cevizi Chanler’a göre daha az berraktır. Serr’in iç renk oranları bölgelere ve mevsimlere göre büyük farklar gösterebilmekle beraber bir fikir vermesi açısından iç ceviz renk oranları; Extra Light (Ekstra Berrak) %20-25, Light (Berrak) %50-55, Light Amber (Açık Esmer) %15-20, Amber (Esmer) %5-10 olarak kabul edilebilir. Hasatı 15-20 Mart arası başlar.

%56

Ceviz Randımanı

Berrak

İç Renk

Mart

Hasat Zamanı

Serr Ceviz Siparişi

1. Talep

Şili'den ceviz almak isteyen müşterimiz konteyner bazında talebini bize iletir. Daha sonra talebin detayları hakkında görüşmeler yapılır.

2. Tedarik

Talep edilen ürün, üretici ve ihracatçılarla irtibata geçilerek araştırılmaya başlanır. Mevcut ürünlerin teknik analizleri ve yerinden alınmış örneklerinin fotoğrafları fiyatla beraber müşterimize iletilir. Ürünün beğenilmesi durumunda satış anlaşması imzalanır.

3. Teslim!

Müşterimiz anlaşmada belirtilen peşinatı (genelde %20'dir) ihracatçının hesabına aktarır. Ürün bizim ve Sağlık Bakanlığı yetkililerinin gözetimi altında konteynere yüklenip yollanır. Konteyner hedef limana ulaşmadan önce kalan miktar ihracatçıya ödenir ve gümrük dökümanları müşterimize ulaştırılır.