Şili

Chandler Cevizi

Chandler Cevizi

Chandler ceviz türünün iç ceviz randımanı ortalama %47-49 arasıdır. İç cevizinin çok berrak olması ile ünlüdür. Chandler türünün içinin renk oranları ise ortalama; Extra Light (Ekstra Berrak) %80-85, Light (Berrak) %10-15, Light Amber (Açık Esmer) %5-10, Amber (Esmer) ise yok denecek kadar azdır (%1-2). Chandler’ın diğer türlere göre daha ince kabuklu olması ve kolay kırılması da bu türü avantajlı kılan diğer bir özelliğidir. Hasatı 10-15 Nisan arası başlar.

%48

Ceviz Randımanı

Çok Berrak

İç Renk

Nisan

Hasat Zamanı

Chandler Ceviz Siparişi

1. Talep

Şili'den ceviz almak isteyen müşterimiz konteyner bazında talebini bize iletir. Daha sonra talebin detayları hakkında görüşmeler yapılır.

2. Tedarik

Talep edilen ürün, üretici ve ihracatçılarla irtibata geçilerek araştırılmaya başlanır. Mevcut ürünlerin teknik analizleri ve yerinden alınmış örneklerinin fotoğrafları fiyatla beraber müşterimize iletilir. Ürünün beğenilmesi durumunda satış anlaşması imzalanır.

3. Teslim!

Müşterimiz anlaşmada belirtilen peşinatı (genelde %20'dir) ihracatçının hesabına aktarır. Ürün bizim ve Sağlık Bakanlığı yetkililerinin gözetimi altında konteynere yüklenip yollanır. Konteyner hedef limana ulaşmadan önce kalan miktar ihracatçıya ödenir ve gümrük dökümanları müşterimize ulaştırılır.